یعنی نمایش وب سایت در تمامی رزولوشن های تصویر  و یا دیوایس های مختلف با هر نوع سیستم عامل و نسخه ی مرورگری. به این نوع طراحی ریسپانسیو و یا همان طراحی واکنشگرا می نامند.  اما چطور می توان فهمید که یک وب سایت واکنشگرا است؟ آیا باید چند سیستم عامل داشت و بر روی هر سیستم عامل چند مرورگر؟ درخصوص نمایش سایت در موبایل و تبلت باید چه کرد؟ 
در مقاله ی حاضر برایتان لیست 7 وب سایتی را می آوریم که می توانید به صورت رایگان و آنلاین به بررسی واکنشگرا بودن وب سایت خود بپردازید. تمامی سایت ها یک کار را انجام می دهند ولی لیست امکاناتی که در اختیار کاربر قرار می دهند متفاوت است.

XRespond 
شماره ی یک این لیست وب سایت XRespond می باشد که خودشان در وب سایت عنوان آزمایشگاه دستگاه های مجازی را به خود نسبت داده اند.
با استفاده از این وب سایت می توانید پیش نمایشی از نحوه ی نمایش وب سایت خود در تمامی دستگاه ها داشته باشید. این سایت یک سایت کاملاً افقی است که برای دیدن تمامی امکانات آن می بایست اسکرول پایین مرورگر خود را به صورت افقی جابجا کنید. در بالای هر صفحه نیز برچسبی وجود دارد که فرمت نمایش را مشخص می کند و در هر بخش نیز  رزولوشن های دیگر را می توانید انتخاب کنید. در نهایت اگر رزولوشن مورد نظر شما در این لیست ها موجود نبود می توانید روزولوشن مورد نظر خود را وارد کنید. این سایت یک ابزار بسیار مفید برای 

Responsinator
یکی دیگر از وب سایت هایی که اینچنین ابزارهای تست آنلاین واکنشگرایی وب سایت را در اختیارتان قرار می دهد ، سایت Responsinator می باشد
در بالای سایت سمت چپ آدرس سایت را وارد کنید تا به صورت لیستی ، نمایی از تمامی دیوایس ها برایتان باز شود و سایتی را که می خواهید واکنشگراییش را تست کنید ، مشاهده نمایید.
یکی از امکاناتی که این سایت در اختیار شما قرار می دهد، حالت HTTP و HTTPS است. مایلید با کدام حالت سایتتان تست شود؟

Responsive Design Checker
صفحه اول این سایت بر خلاف دو سایت معرفی شده در بالا، یک تکست باکس دارد که می توانید آدرس را وارد نمایید. اما صفحه ی تست این سایت به نظر جذاب تر از دو سایت دیگر است. در منوی بغل سمت چپ می توانید نوع دیوایس را انتخاب کنید که فقط در ابتدا سه نوع گزینه وجود دارد و داخل هر کدام از آنها مجموعه ای از دیوایس های مرتبط وجود دارد. این سایت همچنین از اندازه صفحه نمایش بزرگ با مانیتورهای دسکتاپ تا 24 اینچ پشتیبانی می کند. به طرز شگفت آور این اندازه های بزرگ حتی در مانیتور های کوچک کار می کنند، زیرا پنجره پیش نمایش بر اساس نسبت، و نه کل پیکسل عرض تغییر می کند.
بنابراین اگر شما در حال میخواهید وب سایت خودا را  برای مانیتورهای 1920px تست کنید ، این ابزار ارزشمند برای تست واکنشگرایی بسیار مناسب است.

Google Mobile Test
به جرات می توان گفت گوگل بهترین و معتبرترین نرم افزارهای تست و آنالیز را در اختیار دارد. اگر دنبال ابزاری برای تست واکنشگرایی هستید و یا تست  مشکلات UI این ابزار به کار شما نمی آید. اما چرا در این لیست قرار دادیم؟
اگر در زمینه بهینه سازی وب سایت فعالیت کرده باشید مطمئناً میدانید که نسخه ی موبایل وب سایت از ارزش بسیار زیادی برخوردار است. این سایت به شما کمک می کند تا بدانید چقدر وب سایتتان برای نسخه های موبایل مناسب است. همچنین بعد از تست یکسری راهنمایی ها هم به شما می نماید.


Matt Kersley’s Responsive Tool
این نیز ابزاری رایگان برای تست واکنشگرایی سایت است. بسیار ساده و به دور از جنجال ظاهری
در عوض این یک پیش نمایشگر آنلاین ساده با 5 پیک ثابت است: 240px، 320px، 480px، 768px، 1024px


Am I Responsive?
اگر به دنبال یک سایت برای تست ریسپانسیو سایت خود هستید که به شدت دقت دارد حتماً این سایت را امتحان کنید
این سایت نیز با داشتن ظاهری بسیار ساده به شما کمک شایانی در اندازه گیری پیکسل های سایت و در نهایت ریسپانسیو بودن سایت ، می نماید همچنین در خصوص هر سایز رو مانیتوری نیز به شما توضیح خواهد داد
از امکانات ویژه ی این سایت می توان به آفلاین بودن اشاره کرد. یعنی شما روی سیستم خود کدنویسی کرده اید و قبل از پابلیش سایت در اینترنت می خواهید مطمن شوید که سایت ریسپانسیو است. بله این سایت ، وب سایت های لوکال شما را نیز بررسی می کند

Designmodo Responsive Test
آخرین ابزار این لیست، وب سایت مورد علاقه ی خود من است. پیش نمایشی از سایت همراه با جزئیات را در اختیارتان قرار می دهد. گرید بندی صفحه نیز از خصوصیات خوب این سایت است.  به صورت درگ کردن می توانید سایز صفحه را پیکسلی تغییر دهید
 

اگر دوست داشتید به اشتراگ بگزارید