در مقاله ی پیش رو به بررسی ۵ نکته جهت محافظت از ایده ها در همکاری از راه دور خواهیم پرداخت.همکاری در قلب هر تیم خلاقی وجود دارد. اتصال متخصصینی که کارشان طراحی وب سایت است با کارشناسان برنامه نویسی و مشتریان متقاضی، پتانسیل قدرتمندی را به ارمغان می آورد - و البته زمینه سرقت کارها برای بزهکاران را فراهم می کند. نرم افزار های همکاری آنلاین مانند TFS (Team Foundation Server  ) شرایط کنترل را برای طراح فراهم می کند و یک فضای امن برای به اشتراک گذاشتن ایده ها ارائه می دهد. همچنین مجموعه ای از ویژگی ها را برای فعالیت موثر در اختیار تیم های طراحی قرار می دهد در حالی که پروژه ها را مدیریت می کند و باعث می شود افراد تا سرآمدن مهلت زمانی به خلاق ترین راه حل ممکن دست یابند.

 

تایفان بیلسل, مدیر عامل شرکت نرم افزاری مشارکتی کلینکد نرم افزار همکاری به طراحان اجازه می دهد، تا بازخوردها را از مشتریان دریافت کنند، و موافقت آن ها نسبت به آثار خود را بدست آورند و یا حتی یک فضا برای کار با طراحان دیگر در محیطی امن و حرفه ای راه اندازی کنند

در اینجا پنج روش برای همکاری آنلاین و حفاظت کار طراحی شما ارائه شده است.

۱٫ دعوت همراه با مراقبت استفاده از یک سیستم همکاری امن و سپس باز کردن درب های مجازی رو به هر کسی و هر چیزی کاملا غیر منطقی است. هر یک از کاربران را بر اساس نیاز آن ها به دانش ارزیابی کنید، اگر آنها نیازی به دانستن ندارند پس از آنها دعوت به همکاری نکنید. بیلسل گفت: "زمانی که یک پروژه به سرعت جمع آوری می شود، شما همیشه می توانید از افراد بیشتری به منظور کمک و بهبود محصولات مشترک خود استفاده کنید. این روند بمعنای مانع شدن از کاربران نیست، اما مطمئن شوید که شما در حال کار با کاربران درست هستید."

۲٫ دسترسی را کنترل کنید هنگامی که شما کسی را برای همکاری شناسایی کردید، به هر کاربر سطح مناسبی از کنترل را اختصاص دهید. اکثر سیستم های همکاری به کاربران سه نقش می دهند: مدیران (با حقوق کامل برای دسترسی به تمامی مطالب و مدیریت عضو)، سردبیران (کسانی که می توانند محتوا را آپلود و ویرایش کنند اما بدون مدیریت عضو) و بینندگان (کسانی که می توانند دسترسی داشته باشند اما نمی توانند محتوا را ویرایش یا ایجاد کنند و بدون کاربر مدیریت). به کاربران جدید به طور خودکار معمولا کمترین سطح امنیتی داده خواهد شد - اما بررسی کنید چه کسانی قادر به انجام دادن طرح شما هستند.

۰۳٫ ردی  از مقاله را پیش خود حفظ کنید اکثر ابزارهای همکاری آنلاین یک ویژگی رد ممیزی را ارائه می کنند بنابراین شما می توانید گزارش مربوط به تقریبا هر فعالیتی در سیستم را مشاهده کنید. این یک راه عالی برای پیدا کردن کسی است که کار مشکوکی، مانند از بین بردن و یا ویرایش فایل ها انجام داده است. سیستم همکاری همچنین فید (feed) فعالیت فراهم می کنند، بنابراین شما به راحتی می توانید متوجه شوید چه کسی بتازگی فایل های خاص را مشاهده، ویرایش، دانلود یا حذف کرده است.  نرم افزار همکاری به شما در پیگیری ویرایش و به روز رسانی طرح های خود کمک می کند. تصویر ی از شرکت کلینکد

۰۴٫ آن را قفل کنید شما همچنین می توانید از ویژگی های تایید فایل  برای پیگیری تصویب اسناد و طرح های خود استفاده کنید. به این ترتیب هر کس می تواند ببینید که آیا یک طراحی رد شده است و یا تصویب شده است. این ویژگی کنترل را به صاحب سند برمی گرداند، و اعلام می کند چه زمانی یک طراحی آماده برای جهان خارج است.

۰۵٫ اطلاعات کاربری را بررسی کنید تنها از یک ابزار همکاری آنلاین با اعتبار امنیتی استثنایی استفاده کنید. این نه تنها در مورد حفاظت از کار شما از همکاران داخلی است - بلکه از تهدیدات خارجی نیز محافظت می کند. خرابکاران هک دراپ باکس  مشخص کرده است چگونه چنین سیستم هایی می توانند آسیب پذیر باشند. مطمئن باشید سیستم شما از رمزنگاری محصولات صدور مجوزهای انطباق و گزینه ای برای استفاده از اقدامات امنیتی پیشرفته، مانند یک سیستم ابر خصوصی استفاده می کند. بیسل گفت: "یک ابزار همکاری باید تدابیر امنیتی را برای همکاری موثر متعادل کند. ممکن است یک نفر بدون دیگری باعث شود تلاش های خلاقانه گروه غیر ممکن شود و کار یک طراح را در معرض خطر قرار دهد"

/پایان مقاله "۵ نکته جهت محافظت از ایده ها در همکاری از راه دور"/

اگر دوست داشتید به اشتراگ بگزارید